zpet na index  
Časopis studentů Právnické fakulty MU v Brně
Menu
 +  úvod
 +  poslední info
 +  poslat vzkaz
 +  redakce
SMS
 +  SMS Eurotel
 +  SMS Paegas
 +  SMS Oskar
 
Ptáme se...
Studenti, hlasujte! - ankety byly přemístěny níže
 
Galerie a jiné
+ IS.MUNI.CZ
+ Právnická fakulta MU
 
Archiv
Číslo 33
Číslo 32
Číslo 31
Číslo 30
Číslo 29
Číslo 28
Číslo 27
Číslo 26
Číslo 25
Číslo 24
Číslo 23
Číslo 22
Číslo 21
Číslo 20
Číslo 19
Číslo 18
Číslo 17
Číslo 16
Číslo 15
Číslo 14
Číslo 13
Číslo 12
Číslo 11
Číslo 10
Číslo 09
Číslo 08
Číslo 07
Číslo 06
Číslo 05
Číslo 04
Číslo 03
Číslo 02
Číslo 01

Octopus AKTUÁLNĚ:

SBORNÍK Z KONFERENCE ,,EL. OBCHOD V ČESKÉM A EVROPSKÉM HORIZONTU“

K vládnímu návrhu zákona o soudnictví ve věcech mládeže

Vyhlášení výsledků III. ročníku SVOČ

Rendez-vous au René Cassin? (Lukáš Jelínek)

Fotografická exkurze ze Sarajeva - BIH 2001 - ,,bilaterální výměna"

,,Elektronický obchod v českém a evropském horizontu“ (5.4.2001)

A můžeme Vám přinést také fotografie z této akce.

O otevření Moravské zemské knihovny.

Vybrané fotografie z akce nabízíme samozřejmě také...


Nové číslo 31 již vyšlo!

Od 2.4.2002 k dostání ve "skriptárně" (knihkupectví PrF MU), u našich kamelotů (bloudíme fakultou) a v místnosti S61.

Webmasterovo NetChapadlo viz níže - směr: ŽHAVÉ NOVINKY


Chapadlo čísla 27

Octopus má narozeniny. Zdá se až nemožné, aby nějaká studentská aktivita nejen vydržela několik let, ale dokonce překročila auru svých otců zakladatelů a vybudovala si určitý status ve vztahu k akademické obci. Vzhledem k tomu, že již ani já (s ohledem na mé služebnímu stáří) neznám všechny členy akčního výboru nadšenců, kteří Octopus před pěti lety založili, musíme svému „plátku“ přiznat dosažení takovéto pozice.

Bylo by asi vhodné na tomto místě poděkovat všem, kteří Vám Octopus těch pět let psali a připravovali, ale neméně je třeba ocenit na univerzitní poměry obrovský zájem Vás čtenářů, kterým se můžeme pyšnit a jenž nás velmi těší. Pro příští pětiletku bychom si také asi měli stanovit nějaké vzletné cíle. Já osobně bych nejvíce bojoval za to, abychom dokázali probouzet k životu mnohdy příliš chabou aktivitu studentů na fakultě i mimo ni, a zároveň dávat co proto „čemusi shnilému ve státě dánském“.

Miroslav Jurman

Octopus 27 k dostání u kamelotů, v místnosti S61 a ve fakultním knihkupectví!

NetChapadlo

Už je to tady – zase! Začalo jaro, ptáci s poněkud podchlazeným hlasem oslavují čas budoucí, čas lásky, čas zápočtů a předtermínů. Čas – to je to důležité slovo, které řídí naše životy. S ,,časem“ se setkáváme i ve zkouškových otázkách (nemohu se ubránit, ale vždy si vzpomenu na slova pana Wericha: ,,Čas je něco, co si vymysleli lidé, aby věděli odkdy dokdy a co za to“ – poměrně přesná definice času v pracovním právu, že?).

A teď by se chtělo říct: ,,o.s. Pára§graf ve spolupráci s ,,časem“ Vám přináší…“ – cože Vám přináší? Od 15.5. přináší nový Octopus – číslo 27 ,který bych bez váhání nazval ,,Speciál“ – je to totiž jubilejní číslo: Octopus vychází již 5 let!

A také jsme Vám přinesli konferenci - ,,Elektronický obchod v českém a evropském horizontu“ (5.4.2001) a můžeme Vám přinést fotografie z této akce.

Byly jsme při otevření nové budovy Moravské zemské knihovny – více se dočtete v ,,papírovém“ vydání čísla 26 a jako ,,lákadlo“ Vám věnujeme jeden z článků…. Vybrané fotografie z akce (by Dan Dvořáček) nabízíme samozřejmě ,,hned vedle“…

10.4. byl koncert studentů (a jednoho vyučujícího) spojený se zahájením malé výstavy studentských prací – z koncertu Vám zvukovou nahrávku bohužel nepřinášíme (ne proto, že by to nebylo možné, ale proto, že to nikoho nenapadlo – snad příště), čili opět přinášíme fotografie.

Čas přinesl i tuto drobnou změnu - web Octopusu se rozrůstá a že není jen zpožděným zrcadlem tištěného Octopusu dokazuje nejen fotografická galerie, kompletní archiv všech čísel (čísla 1 a 2 existují jen v uzamčeném archivu a paměti ,,praotců Octopusu“, ale jejich elektronická verze dávno zmizela), ale i snaha stále více se přiblížit projektu Spolku Juristic při ZČU Plzeň (viz „jobsy“ a ,,bazar skript“).

Šéfredaktor obvykle přeje příjemné počtení, webmaster si dovoluje spíše přát příjemné surfování po vlnách internetu – ať je Vám osvěžením a dodáním sil v časech nadcházejících.

Tomáš Tyl, webmaster.

redaktor bez portfeje

Tyto stránky vznikly
ve spolupráci 

občanského sdružení Pára§grafSpolku JURISTIC
Právnické fakulty MU v Brně 
 
 

Webmaster: Tomáš Tyl

Poslední aktualizace: 25.9.2003

[CNW:Counter]

(c) Copyright Octopus 2001
* powered by juristic with partners