zpet na index  
Časopis studentů Právnické fakulty MU v Brně
Menu
 +  úvod
 +  poslední info
 +  poslat vzkaz
 +  redakce
SMS
 +  SMS Eurotel
 +  SMS Paegas
 +  SMS Oskar
 
Ptáme se...
Studenti, hlasujte! - ankety byly přemístěny níže
 
Galerie a jiné
+ IS.MUNI.CZ
+ Právnická fakulta MU
 
Archiv
Číslo 33
Číslo 32
Číslo 31
Číslo 30
Číslo 29
Číslo 28
Číslo 27
Číslo 26
Číslo 25
Číslo 24
Číslo 23
Číslo 22
Číslo 21
Číslo 20
Číslo 19
Číslo 18
Číslo 17
Číslo 16
Číslo 15
Číslo 14
Číslo 13
Číslo 12
Číslo 11
Číslo 10
Číslo 09
Číslo 08
Číslo 07
Číslo 06
Číslo 05
Číslo 04
Číslo 03
Číslo 02
Číslo 01

Časopis: Octopus číslo 06
ČLÁNEK: Počet zobrazení 1716. (Sessions 1703)
Před rokem, za rokem - Kdo jiný by vás pochválil, když už ne vy sami…
     

Před rokem, za rokem - Kdo jiný by vás pochválil, když už ne vy sami…

Je to díky lidem, kteří na něm pracovali a pracují. Připadají mi jako malí Sysifečkové. Po večerech, přes přednášky nebo jindy píšou na cáry papíru své tvůrčí výrony (to slovo je vážně dobré…), pak se s tím vším mordují do počítače, a když se jim konečně (někdy po několika hodinách) podaří vše nahrát na disketu, přijde někdo jako já a nadá jim za to, jak dlouho jim to trvalo a že je to celé na nic, že by se měli konečně naučit psát na počítači a kdesi cosi. Pak se články a básničky skládají jedna po druhé dohromady.

Když už si konečně myslíte, že máte vyhráno a stačí tisknout, zjistíte, že druhý počítač má o formátu stránek úplně jiné představy. A můžete to skládat znova - pokud vás zrovna někdo pustí k počítači. Pak konečně, stránka po stránce, vylézají z tiskárny vaše výtvory. Ještě dolepit obrázky a… Je docela fajn pocit držet v ruce čerstvě upečené číslo. Ještě teplé z kopírky. Přál bych vám to. (Nic není nemožné…) Dvě tři odpoledne strávená řazením a skládáním kopií. A nakonec by se ještě mělo roznést. Na to už ale samizdatníkům většinou síly nestačí. (Našli jsme kolportérky. Ne pro efekt. Jsou vážně schopné.)

Tak se dovalí kamínek na kopec a spadne všem ze srdce. A všechno nanovo. Sysifečkové - vždyť říkám. Byl bych rád, kdyby Sysifečků bylo jednou více. Byl bych rád, kdyby jim to vydrželo. Už jen kvůli vám - aby bylo občas co číst. Aby bylo občas proč zanadávat. (Já už jiný nebudu.)

Zbývá jen poděkovat. Alešovi - šéfredaktorovi, který umí s každým vyjít, což už samo o sobě je obdivuhodná vlastnost. Čte taky zajímavé knížky. Píše výborné články - však víte. Martinovi K., který se na vás směje očima důvěřivého dítěte - i když na něj křičíte. A pak si stejně udělá, co chce - vám k vzteku. Ale udělá to opravdu dobře. Martinovi L., který nás svou rubrikou zkulturňuje natolik, že mu musíme občas přistřihnout stránky, aby z nás nebyly literární listy. Tomášovi P. a Tomášovi B. - za jejich pozoruhodné výlety někam jinam, jinak, onde.

Irmě za upřímnost - a za články, za které by se nemusel stydět ani Neruda (ten, který nepsal „Hospody“ ale jenom „Povídky“) ani jiný journalista. Jsou skvělé. A Štěpánovi. Bez obrázků a bez fotek by to nebylo ono, pokud by to vůbec bylo. Bez hlavičky by to taky nešlo. Bez plakátů určitě ne. A v neposlední řadě Luborovi který to částečně celé spískal (a píská i pije dobře) a pořád má výborné nápady. Děkuji panu děkanovi, že nám hodně pomohl a stále nám ještě důvěřuje. Děkuji samozřejmě vám, že to čtete. Je aspoň proč psát. Je proč mít radost. Je proč nadávat.

Sobě děkovat nebudu. Nejsem ješita a není ani proč.

LUKÁŠ JELÍNEK

Autor: Lukáš Jelínek

    Hodnocení
Hodnocení
vynikající --[ 1 2 3 4 ]-- propadák
(hlasovalo 1 čtenářů)
   
Pro elektronický archiv zpracoval: TomášTyl
Octopus číslo 06

 

Chapadlo

Jak udělat zkoušku

Potřebuju závodit sám

Máme dobré jméno?! Rozhovor s proděkanem doc. JUDr. Vladimírem Týčem, CSc

Před rokem, za rokem - Kdo jiný by vás pochválil, když už ne vy sami…

Boj o film

Ceplovy destrukce stereotypů

 


(c) Copyright Octopus 2001, 2002
 powered by juristic with partners