zpet na index  
Časopis studentů Právnické fakulty MU v Brně
Menu
 +  úvod
 +  poslední info
 +  poslat vzkaz
 +  redakce
SMS
 +  SMS Eurotel
 +  SMS Paegas
 +  SMS Oskar
 
Ptáme se...
Studenti, hlasujte! - ankety byly přemístěny níže
 
Galerie a jiné
+ IS.MUNI.CZ
+ Právnická fakulta MU
 
Archiv
Číslo 33
Číslo 32
Číslo 31
Číslo 30
Číslo 29
Číslo 28
Číslo 27
Číslo 26
Číslo 25
Číslo 24
Číslo 23
Číslo 22
Číslo 21
Číslo 20
Číslo 19
Číslo 18
Číslo 17
Číslo 16
Číslo 15
Číslo 14
Číslo 13
Číslo 12
Číslo 11
Číslo 10
Číslo 09
Číslo 08
Číslo 07
Číslo 06
Číslo 05
Číslo 04
Číslo 03
Číslo 02
Číslo 01

Časopis: Octopus číslo 07
ČLÁNEK: Počet zobrazení 1750. (Sessions 1734)
Je trochu podivné…
     

Je trochu podivné…

Letošní červencové povodně přinesly mnoho utrpení, neštěstí a problémů. Kolegům z Olomouce nemáme jistě co závidět. Jejich koleje se nacházejí v těsné blízkosti řeky. Řeky, která se z tlumené šumivé kulisy změnila na všeničící běs. Je jistě pochopitelné, že studenti v hanácké metropoli museli mnohdy postoupit svá místa lidem, kterým nezůstala ani doška nad hlavou. Přináší to řadu problémů, ale jakýkoli jiný přístup by byl jistě nemorální.

Je trochu podivné, že i brněnští studenti se v prvních týdnech nového akademického roku museli cítit poněkud zaskočeni. Ačkoli akademický rok zahajoval na Právnické fakultě své výukové období 22. září, možnost nastěhovat se na koleje se naskýtala až k datu 29. září - den po sv. Václavu L.P. 1997, jak by napsal kronikář.

Svatý nesvatý, pokud se snad někdo měl zájem zúčastnit první týden přednášek (nejsem naivní, ale pár takových bylo - především naši prváci), nezbývalo mu mnoho možností - kamarádi, nádraží (rola - pozn. aut.) nebo Sušilovy koleje za Kč 150,-- per night.

Co zapříčinilo toto poněkud nepochopitelné zpoždění? Že by také nebozí zaplavení od řeky Moravy či Svratky? Nikoli! To slavný brněnský strojírenský veletrh… To záslužná výdělečná činnost ÚSKM, která umožňuje studentům stále ještě bydlet za směšně nízké kolejné (letos téměř dvojnásobné - pozn. aut.). Je prý trochu podivné, že si fakulta dovolila začít výuku v týden, kdy ÚSKM má vydělávat pro studenty (či na úkor studentů?). Všechny ostatní fakulty začínají totiž z toho důvodu o týden později.

Je trochu podivné, že již loni se podobná situace vyskytla - a prorektor pro oblast sociální péče o studenty a sociální činnost přislíbil zástupcům studentů, že se nebude opakovat. Je trochu podivné, že když 15. září tohoto roku začínala výuka Fakultě informatiky, muselo být na Sušilovy koleje a koleje Tvrdého nabytováno bez okolků 150 jejích studentů - na celý týden za řádné kolejné.

Je trochu podivné, že na ostravských kolejích (povodeň nepovodeň) jsou povinni ubytovat studenty již týden před začátkem výukového období. Je trochu podivné, že někteří učitelé naší fakulty zastávají názor, že fakulta pochybila tím, že se nepodřídila požadavku ÚSKM, zatímco jiní tvrdí, že plán přednášek a seminářů do vánočních prázdnin již teď nelze stihnout. Je trochu podivné, že ačkoli mnohým začínají již v pondělí ráno povinné semináře, nelze se nabytovat v neděli večer, nýbrž až v pondělí od 14.00. 

Je trochu podivné, že univerzita nezavedla prázdniny v průběhu INVEXu či VINEXu a PIVEXu nebo jiného exu a nepřikázala se studentům na tuto dobu z kolejí vystěhovat, aby nezabírali místo lukrativním návštěvníkům veletrhů, ze kterých jsou přece koleje živy. Takové prázdniny na ex by jistě bodly všem. Zvláště, když se v určitých obdobích koná v Brně nějaký veletrh pomalu co druhý týden.

Jinak je všechno normální, můžeme být se vším spokojeni. Chtěl bych Vám vlastně na tomto místě popřát za sebe i za kolegy z redakce šťastný začátek nového akademického roku. Je trochu podivné, že jsem to neudělal již na začátku…

-béďa-

Autor: -béďa-

    Hodnocení
Hodnocení
vynikající --[ 1 2 3 4 ]-- propadák
(hlasovalo 0 čtenářů)
   
Pro elektronický archiv zpracoval: TomášTyl
Octopus číslo 07

 

Chapadlo

Štýrský Hradec devadesát sedm

Fikce

Pátý element

Doba postmoderní

Sten Nadolny: Bůh drzosti Hermes (volvox Globator, 1996)

Senátní zpravodaj

Zpoza křa II.

Vadí - nevadí

Natural Born Killers: Sorry

Brněnská šestnáctka

Zbrojní pas na osobu

Nevadí

Čím nás oslovil pan básník

Zpráva o práci komorníků

Keltové

Je trochu podivné…

 


(c) Copyright Octopus 2001, 2002
 powered by juristic with partners