zpet na index  
Časopis studentů Právnické fakulty MU v Brně
Menu
 +  úvod
 +  poslední info
 +  poslat vzkaz
 +  redakce
SMS
 +  SMS Eurotel
 +  SMS Paegas
 +  SMS Oskar
 
Ptáme se...
Studenti, hlasujte! - ankety byly přemístěny níže
 
Galerie a jiné
+ IS.MUNI.CZ
+ Právnická fakulta MU
 
Archiv
Číslo 33
Číslo 32
Číslo 31
Číslo 30
Číslo 29
Číslo 28
Číslo 27
Číslo 26
Číslo 25
Číslo 24
Číslo 23
Číslo 22
Číslo 21
Číslo 20
Číslo 19
Číslo 18
Číslo 17
Číslo 16
Číslo 15
Číslo 14
Číslo 13
Číslo 12
Číslo 11
Číslo 10
Číslo 09
Číslo 08
Číslo 07
Číslo 06
Číslo 05
Číslo 04
Číslo 03
Číslo 02
Číslo 01

Časopis: Octopus číslo 17
ČLÁNEK: Počet zobrazení 1793. (Sessions 1772)
Zpoza křa
     

V tomto státě se krade. Bezohledně a všude. Alespoň takový mám dojem, když se dívám na zprávy nebo čtu noviny. Podle zprávy NKÚ se prý krade i na Hradě! Inu, jaký pán, takový pes. Ale i tak je to žabařina. Domnívám se totiž, že dosud se kradlo v malém. I velká privatizace nedokázala přivodit rozkradení veškerého státního či jiného majetku. Tomu všemu se musí učinit přítrž.

Dle mého názoru se to s kradením musí vzít z gruntu. K tomu je ovšem zapotřebí celonárodního konsensu. Krást musí každý! A proto navrhuji založit Stranu za rozkradení státu (SRS). Prosím, nezaměňovat se slovenskou partnerskou stranou, která má stejný program, zkratku, ale jiný název. Moje SRS by měla jediný programový cíl. Rozkradení státu. Věřím tomu, že by si příznivce našla v celém politickém spektru. Voliči ODS by jen pokračovali v započatém díle, voliči ODA, kteří po rozkradení průmyslu a obchodu zmizeli, by opět kradli jenom levou rukou a pravou by volili SRS. Voliči US by mohli krást na základě zákona, čímž by byla koneckonců naplněna i rovnost šancí, voliči KDU-ČSL by se nemuseli spoléhat na armádní prebendy, voliči ČSSD by mohli krást jinak než prostřednictvím neustále zvyšujících se daní, dávek a odvodů, voliči komunistů by si vyhrnuli rukávy a vzpomněli na stará dobrá padesátá léta, voliči SPR – RSČ by konečně mohli krást cikánům a ne naopak jako dosud. Jenom se bojím, že jedinou opozicí by byli voliči DŽJ a DEU. Ti první proto, že už ve své senilitě zapomněli krást, a ti druzí prostě proto, že jsou nenapravitelní.

Navíc bych založením této strany a realizací jejího programu prospěl i politické a právní filosofii. Stát, který byl rozkraden, totiž nemůže existovat. A tak bychom už konečně zjistili, jak vlastně vznikl stát – smlouvou, nebo byl na začátku stav „homo homini lupus“? Filosofie a státověda by konečně rozsekly gordický uzel, zdali byl dříve stát či jedinec. A pokud by se zúčastnili opravdu všichni a stihlo by se všechno rozkrást do Silvestra, odpadly by každoroční potíže s daňovým přiznáním a schvalováním státního rozpočtu. Také by zmizela byrokracie, protože úředníci by nepochybně kradli také. To je výhod, co? A nepochybně by se našly i další, jenomže při zakládání této strany v hostinci „U pařezu“ se mi ani nepodařilo dočí …

Omlouváme se, že zbytek dnešního fejetonu „Zpoza křa“ bohužel nemůžeme otisknout. Byl kýmsi ukraden. Vaše redakce

ADAM RAKOVSKÝ

    Hodnocení
Hodnocení
vynikající --[ 1 2 3 4 ]-- propadák
(hlasovalo 1 čtenářů)
   
Pro elektronický archiv zpracoval: TomášTyl
Octopus číslo 17

 

Chapadlo

OČIMA PRVÁKA

Z optiky studentových brýlí

Přípravný kurs

KRÁTKÝ PROCES

Rozhovor s prof. JUDr. Petrem Hajnem, DrSc.

Zpoza křa

Geneze jedné učebnice

K hodnocení výuky

KONZERVATISMUS Z BOŽÍ MILOSTI

Hledání léku pro nemocnou justici

Cukr a bič

Filmová škola trochu jinak

 


(c) Copyright Octopus 2001, 2002
 powered by juristic with partners